معرفی سینک های توکار اخوان

اخوان یکی از نام های معروف در زمینه تولید لوازم آشپزخانه مثل سینک ، اجاق گاز ، فر ، هود و شیرآلات بهداشتی است که سابقه طولانی در تولید سینک ظرفشویی اخوان در مقایسه با دیگر محصولات خود داشته و در واقع اولین محصول تولیدی این شرکت محسوب می شود. انتخاب یک سینک بی کیفیت که هر روز با آن سروکار داریم یک فاجعه برای آشپزخانه بوده چرا که مشکلاتی را در دراز مدت برایمان بوجود می آورد. در ابتدا، شما را با خصوصیت یک سینک مناسب آشنا می کنیم تا آگاهی بیشتری از این وسیله مهم آشپزخانه داشته باشید.

نکات بسیار مهم در انتخاب سینک ظرفشویی :

  • 1. سینک آشپزخانه علاوه بر بادوام بودن، باید زیبا باشد تا لذت کافی را در هنگام استفاده از آن داشته باشید.
  • 2. همیشه به فضایی نصب سینک دقت زیادی داشته باشید چرا که سینک بزرگ همیشه انتخاب مناسبی نبوده و گاهی برای استفاده از آن، مشکلاتی را برایتان به وجود می آورد. پس توصیه دوم، توجه به فضای آشپزخانه و انتخاب سینک ، متناسب با آن است. سینک های 100 یا 120 سانتی متری معمولا برای آشپزخانه ها کافی خواهد بود.
  • 3. انتخاب جنس سینک اولویت بعدی است که بستگی به میزان استفاده شما دارد البته سینک های استیل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و ایمنی بیشتری از سینک های شیشه‌ای و گرانیتی داشته و مقاومت بهتری در برابر ضربه و سقوط اجسام سنگین را دارند. سینک های شیشه‌ای ظریف بوده و سینک های گرانیتی ، گران قیمت هستند.
  • 4. سینک هایی که چند منظوره بوده، گزینه مناسبی برای راحتی انجام برخی کارها مثل شستن میوه ها و سبزیجات هستند.
  • 5. در مورد سینک های روکار به عرض آن دقت کنید تا بعد از نصب، لبه آن از کابینت بیرون نزده و با کابینت شما هماهنگ باشند.
  • 6. و در انتها، نمایندگی و خدمات پس از فروش مناسب برای سینک در نزدیکی محل زندگی تان داشته باشد تا در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکلی، بتوانید از خدمات مربوطه استفاده کنید.

تمام موارد گفته شده بالا در اخوان سینک رعایت شده و با تولید متنوع این محصول به صورت توکار یا روکار ، ابعاد و اشکال مختلفی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند تا امکان انتخاب در میان این مدل ها را بر اساس طراحی دکوراسیون آشپزخانه شان داشته باشند.

دسته بندی های مختلفی برای سینک های اخوان وجود دارند که در ابتدا به انواع سینک از نظر محل نصب آنها اشاره می کنیم چرا که موضوعی بسیار مهمی است به این دلیل که شما یک مدل ( مثلا سینک روکار اخوان ) را نمی توانید جایگزین مدل دیگری ( مثل سینک توکار اخوان یا سینک زیرکابینتی اخوان ) کرده یا برای این کار نیاز به تغییرات اساسی در دکوراسیون آشپزخانه دارید؛ پس قبل از همه، محل نصب سینک را مشخص کنید.

انواع سینک اخوان از نظر محل نصب :

سینک های آشپزخانه اخوان به صورت های روکار ، توکار و زیر کابینتی ( زیرکار ) نصب می شوند. محل نصب سینک تا حد زیادی به سلیقه مصرف کننده در طراحی آشپزخانه و توانایی مالی او بستگی دارد.

1. {سینک روکار اخوان :}

سینک ظرفشویی اخوان

سینک های روکار به صورت چهار ضلعی ( مستطیل یا مربع ) عرضه می شوند که یک سمت آن دارای لبه ای رو به بالا بوده و آن را از مدلهای توکار متمایز می کند. کاربرد این لبه برای ثابت نگه داشتن سینک با استفاده از چسب یا پیچ و رولپلاک به دیوار است و از جابجا شدن آن جلوگیری می کند. طول و عرض سینک روکار باید متناسب با محل نصب آن باشد تا به درستی در محل مورد نظر نصب و رضایت استفاده از آن را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. نصب سینک روکار معمولا به آسانی انجام شده و نیازی به نصاب حرفه ای ( برخلاف سینک توکار و زیرکابینتی ) ندارد.

2 {سینک توکار اخوان :}

سینک روکار اخوان

سینک های توکار اخوان بدون لبه و درون کابینت نصب می شوند یعنی باید کابینت را بر اساس الگویی مخصوص برای هر سینک توکار ، برش داده شود. برای جلوگیری از نفوذ آب از اطراف سینک اخوان توکار به داخل کابینت، از نوار آب بندی پلی اورتان استفاده شده تا فضای بین سینک و کابینت را به خوبی پر کرده و از آسیب رساندن به قسمت های داخلی کابینت جلوگیری کند. این کار باید توسط نصاب ماهر و با دقت انجام شده تا مانع از بروز مشکلات بعدی شود. سینک های توکار با طراحی که دارند، ظاهر زیباتری را به آشپزخانه تان می دهند. قیمت سینک توکار معمولا بیشتر از سینک روکار و کمتر از سینک زیر کابینتی است.

3 { سینک زیر کابینتی اخوان :}

سین زیرکابینتی اخوان

سینک زیر کابینتی اخوان یک محصول جدید بوده که در قسمت زیرین کابینت قرار گرفته و معمولا گودی ( لگن ) یا بخشی از سینی آن قابل مشاهده است. سینک های زیر کابینتی یا زیرکار ، نسبت به سینک های توکار با ظاهر خود، زیبایی خاصی به محیط آشپزخانه می دهند. این سینک ها نیاز به صرف زمان بیشتری برای تمیز کردن و خشک کردن اطراف آنها نسبت به دیگر سینک ها دارند، اگر حوصله چنین کاری را ندارید این مدل را برایتان پیشنهاد نمی کنیم. سینک های توکار ظرافت خاصی داشته و به همین دلیل توصیه می شود از گذاشتن ظروف سنگین به داخل گودی سینک پرهیز کنید چرا که امکان جدا شدن آنها از محل نصب شان وجود دارد. نصب سینک زیر کابینتی یک کار تخصصی بوده که باید توسط فرد ماهر انجام شود و به هیچ عنوان این کار را به افراد تازه نسپارید.

از آنجا که استفاده از سینک های توکار محبوبیت ویژه ای در میان مصرف کنندگان پیدا کرده، به معرفی بیشتر این سینک ها از برند اخوان می پردازیم.

سینک توکار اخوان :

سینک ظرفشویی اخوان توکار

از آنجا که سینک آشپزخانه همواره در تماس با آب است، اولین نکته ای که در مورد هر سینک مهم بوده، جنس آن است. استیل یکی از بهترین گزینه ها در برابر زنگ زدگی بوده که مقاومت خوبی در برابر فشار و ضربه دارد. سینک های توکار اخوان از استنلس استیل ( استیل ضد زنگ ) تهیه شده که تمام موارد گفته شده را دارد. سینک هایی نیز وجود دارند که جنس آنها از شیشه یا گرانیت بوده اما اخوان نمونه ای از این سینک ها تولید نکرده که علت آن را می توان استقبال کم مصرف کنندگان به دلیل ظریف بودن جنس شیشه یا گران بودن جنس گرانیت دانست. از برند هایی که سینک شیشه ای تولید کرده اند را میتوان به ایلیا استیل و برای سینک گرانیتی به برند های لتو و بیمکث اشاره کرد.

دومین نکته در مورد سینک های توکار ، ابعاد آنها است. سینک های توکار اخوان با طول کمتر از 50 سانتی متر ( فاقد سینی و فقط دارای لگن هستند ) تا طول بیش از 120 سانتی متر تولید می شوند. عرض این سینک ها نیز معمولا 50 سانتی متر است اما دارای نمونه های 52  و کمتر از 50  سانتی متری نیز بوده که مصرف کمتری دارند. در ضمن برای شناسایی سینک ها معمولا به قرارگیری سینی سینک اشاره می کنند مثلا سینک سینی چپ یا سینی راست البته بعضی فروشندگان از محل لگن برای اینکار استفاده می کنند.

سومین نکته ضخامت سینک توکار است. هر چه ضخامت ورق سینک بیشتر باشد کیفیت بالاتر و البته قیمت گران تری خواهد داشت که در برابر فشار و ضربه مقاومت بیشتری داشته و تغییر حالت نمی دهد. به طور معمول سینک ها به سه دسته معمولی با ضخامت حدود 0.5 میلیمتر ، نیمه فانتزی با ضخامت 0.7 میلیمتر و فانتزی با ضخامت 0.8 میلیمتر و بیشتر تقسیم می شوند.

چهارمین نکته، تعداد و عمق لگن است که مدلهای مختلفی از این نظر در سینک های توکار اخوان وجود دارد. لگن در واقع همان گودی سینک است و به صورت سینک 1 لگن ، 2 لگن ( یا یک و نیم لگن ) و 3 لگن ( یا دو و نیم لگن ) با عمق های 14 تا 22 سانتی متر دسته بندی می شوند. علت استفاده از واژه نیم لگن به خاطر این است که برخی سینک های توکار اخوان دارای لگنی کوچکتر از اندازه معمول بوده که کاربرد آنها بیشتری برای شستن و خشک کردن میوه ها است. هرچه عمق لگن بیشتر باشد ظروف بیشتری را میتوان درون آن قرار داده و شستن آنها برایتان راحتتر خواهد بود. نکته دیگر اندازه خروجی برای هر لگن است. هرچه این خروجی بزرگتر باشد موجب تخلیه سریعتر آب و کاهش زمان شست و شو می شود هرچند بزرگی این خروجی یعنی نیاز به استفاده از سیفون بزرگتر و موجب افزایش قیمت سینک ظرفشویی می شود. سینک تک لگن مناسب محل هایی است که شست و شوی کمتری داشته و یا برای شستن ظروف از ماشین ظرفشویی استفاده می شود. در سینک با لگن های بیشتر، می توانید در یک طرف آن ظروف را شسته و در طرف دیگر، آنها را آبکشی کنید. این روش مناسب کسانی است که ظروف زیادی داشته و آنها را با دست می شویند.

سینک تک لگن اخوان توکار

سینک توکار اخوان دو لگن ( یک و نیم لگن )

سینک دو لگن توکار اخوان

سینک توکار سه لگن ( دو و نیم لگن ) اخوان

پنجمین نکته در مورد سینک های توکار اخوان ، شکل ظاهری آنها بوده که به اشکال مستطیل ، مربع ، دایره و چند ضلعی در بازار یافت می شوند.

قیمت سینک های توکار اخوان :

قصد ما در این بخش ارائه قیمت دقیق و درست به مخاطبین نیست چرا که با توجه به نوسانات موجود در بازار ، این کار موجب سردرگمی خریداران می شود. لیست قیمت سینک های توکار اخوان در این قسمت مربوط به سینک های پرفروش این برند بوده و فقط برای آشنایی مصرف کنندگان است. برای اطلاع از قیمت دقیق این محصولات با واحد فروش نقش مارکت تماس بگیرید.

چند روش ویژه برای تمیز کردن سینک ظرفشویی با مواد طبیعی

  • 1. هرگز از سفید کننده و جوهر نمک برای تمیز کردن سینک استفاده نکنید چون پس از خشک شدن، سینک را کدر و مات خواهد کرد و این لکه ها به راحتی از بین نرفته و امکان باقی ماندن همیشگی آن وجود دارد.
  • 2. روش بعدی استفاده از جوش شیرین است. ابتدا سطح سینک را خیس کرده و جوش شیرین را روی آن بپاشید، سپس با ابر یا حوله ای نرم سینک را تمیز کرده و در انتها آن را با آب بشویید.
  • 3. اگر روی سینک لکه و رسوب ایجاد شده از این روش ها برای تمیز کردن آنها استفاده کنید. در روش اول یک پارچه تمیز آغشته به سرکه سفید را روی سینک کشیده تا کاملا لکه ها از بین بروند. در روش دوم نمک و جوش شیرین را در مقداری آب حل کرده و سینک (جرم و رسوب شیرآلات یا حتی اتصالات اطراف سینک ) را با این محلول بشویید تا لکه ها از بین بروند.
  • 4. در روش آخر؛ مقداری نمک روی سینک ظرفشویی پاشیده و بعد از یک ربع، آن را بشویید. این کار برای ضد عفونی کردن سینک آشپزخانه مفید خواهد بود.

کلام آخر:

سینک توکار را حتما از برند معتبر و نمونه مرغوب آن خریداری کنید اگرچه در ابتدا هزینه بیشتری را پرداخت می کنید اما سینک آشپزخانه وسیله ای است که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته و آرامشی را در آینده برایتان به ارمغان می آورد. اگر هنوز به انتخاب این سینک برای آشپزخانه تان مردد هستید با مشاورین ما در گروه نقش مارکت بصورت کاملا رایگان تماس بگیرید

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
ارتباط با کارشناس هر بخش