چه نکاتی برای انتخاب یک شیر می تواند مهم باشد؟

۲ comments

بعد از خواندن مقاله های کاربرد و تعاریف شیرآلات، جنس داخلی آن و انواع شیرآلات، مساله ی مهمی که می تواند قابل بررسی باشد موارد مهمی است که برای خرید یک شیر می تواند مهم باشد و معمولا خریداران با توجه به تنوع زیادی که در بازار خرید و فروش شیرآلات وجود دارد، سردرگم می شوند. در این مطلب سعی کرده ایم تا موارد مهمی که برای خرید یک شیر می تواند مهم باشد را بیان کنیم.

ارمغان فناوری، مصرف بهینه

ممکن است زیبایی ظاهری و تنوع طرح‌ها، عامل بسیار تاثیرگذاری در انتخاب مشتریان باشد اما با توجه به تغییرات اقلیمی در برخی کشورها فاکتور کم مصرف بودن شیرها در کنار این فاکتور قرار گرفته و عاملی در انتخاب مشتریان شده است.

save-water

بدون تردید مدتی است از کمبود آب در سراسر جهان بخصوص کشورمان اخبار متفاوتی شنیده‌اید، به همین دلیل طراحان و تولید‌کنندگان شیرآلات بهداشتی برای همسویی با سیاست‌های کلان کاهش مصرف آب، دست به کار شده‌اند تا با طراحی‌های جدید، مصرف آب را به حداقل خود برسانند. به‌طوری که در برخی تولیدات جدید سالانه 500 لیتر آب صرفه‌جویی می‌شود که بهترین نمونه آنها شیرهای سنسوردار یا همان چشمی‌دار است، چون این‌گونه شیرها توان بالایی در مدیریت مصرف آب دارند.

 

 

4c4de548efd44d7daa2a8d3ca2163358

غیر از این استفاده از این سیستم کنترلی در مصرف بهینه آب، تولیدکنندگان حتی پا را فراتر گذاشته و سیستم‌های نوینی طراحی کرده‌اند که با استفاده از فشار هوا می‌تواند میزان مصرف آب را بخصوص در حمام به حداقل خود برساند.

 

 

خدمات پس از فروش، مهم‌ترین عامل انتخاب

هرچند شیرآلات بهداشتی در ذهن ما از ساختمان ساده‌ای برخوردار هستند، اما باتوجه به گسترش و تنوع مدل‌های گوناگون در بازار و استفاده از برخی فناوری‌های نوین در این نوع لوازم، کم‌کم وقت آن رسیده که برای انتخاب نمونه مورد نظرمان به خدمات پس از فروش آنها نیز توجه ویژه داشته باشیم، چون نه‌تنها کیفیت لعاب و روکش و جنس مغزی این لوازم باید قابل اعتماد باشد، بلکه تهیه و البته تعویض قطعات یدکی نیز ملاکی برای انتخاب خریداران شده است.

بنابراین بهترین گزینه این است که قبل از خرید شیرguarantee به خدمات پس از فروش و گارانتی دقت کنیم، چون در صورت ایجاد مشکل اگر این عوامل برای شما وجود نداشته باشد ممکن است دچار دردسری بزرگ شده و مجبور به تعویض کل شیر شوید.

 

1111

به‌عنوان مثال در برخی شیرها، کارتریج خاصی به کار رفته که در صورت خراب شدن اگر توان تهیه آنها را در بازار داخلی کشورمان نداشته باشید مجبور خواهید شد کل شیر را تعویض کنید که برای شما تجربه‌ای گران خواهد بود. البته این تنها نقطه ضعف نیست بلکه با توجه به تنوع کنونی بازار و ورود تکنولوژی‌های الکترونیک در برخی شیرآلات اگر از برندهایی که به صورت عمده وارد ایران نشده‌اند و خبری از نمایندگی آنها نیست خرید کرده باشید، باید آمادگی دردسر را داشته باشید.

 

-قابلیت های اضافی:

باتوجه به تنوع زیادی که در تولید شیر وجود دارد بعضی مدل های شیر به جز عملکرد خاص شیر، عملکرد های فرعی هم دارند که همین عملکردهای فرعی از طرفی باعث آسایش بیشتر و از طرفی دیگر باعث دردسرهای زیادتری می شوند. بهترین راهکار در این خصوص خرید شیر براساس نیاز و خواسته  مشتری است.

 

-کیفیت آبکاری سطوح خارجی:

آبکاری دارای اهمیت فراوان است که می‌تواند در مقاومت شیر تاثیر بسزایی داشته باشد و هرچه کیفیت آن بهتر باشد شیرآلات دیرتر فرسوده می‌شوند. مثلاً اگر شیرآلاتی دارای آبکاری ۲۵ میکرونی باشد و روکش آن هم استیل واقعی باشد، از نظر کیفی عمری بسیار طولانی خواهد داشت. حداقل ضخامت آبکاری برای نیکل ۱۰ میکرون و کروم 3/0میکرون است.

اما بهترین نوع آبکاری در بازار به PVD معروف است. در این نوع آبکاری شرکت تولید‌کننده، بخش خارجی شیرها را به وسیله اتم‌های باردار فلز مورد نظرش مثل کروم، برنز یا هر فلز دیگری که سفارش داده شده باشد، بمباران می‌کند تا به‌طور شیمیایی سطح فلز پایه (فلز بدنه شیر) با فلز مورد نظر پوشیده شود که به آن فرآیند رسوب‌سازی با بخار می‌گویند. با این روش علاوه بر افزایش طول عمر شیر، کیفیت آن در مقابل ساییدگی، خوردگی، زنگ‌زدگی و ده‌ها مورد دیگر تضمین خواهد شد. سایر موارد هم مثل برنز یا مس تنها آبکاری برنز و مس هستند و بیشتر جنبه تنوع بخشی دارند و شاید به خاطر رنگ زرد یا قرمزی که دارند حس نوستالژیک به خریداران بدهد.

 

%d8%b4%db%8c%d8%b1%d8%a2%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c

تزئینات هزینه‌ساز

از گذشته‌های دور تاکنون استفاده از شیرآلات طلا نشانه طبقه اجتماعی یا ثروت افراد بوده است. اما امروزه استفاده از تزئینات بدلی مثل نگین‌ها و تجهیزات اضافه در شیرآلات توانسته راه شیرهای تزئینی و زیبا را به منازل افراد متوسط جامعه نیز باز کند. به همین دلیل، گاهی برخی مشتریان بدون آن‌که توجه به هزینه‌های اضافه‌ای که قرار است برای خرید این نوع محصولات بپردازند در میان انبوهی از تولیدات مختلف یکی را انتخاب می‌کنند و با خرسندی صورتحساب را پرداخت می‌کنند در حالی که این خوشی مدت زیادی دوام نخواهد داشت چون هزینه نگهداری از این نوع شیرآلات به مرور زمان بسیار بیشتر از خرید خود آنهاست.

 

سطح قیمت شیرآلات

در میان برند های خارجی گاهی یک دست شیرآلات آشپزخانه حدود 15میلیون تومان نیز بفروش میرسد. قیمت‌های معمول بازار که عمدتا به صورت تک یا سرویس کامل به شما ارائه می‌شود برای شیرهای تکی از 95 هزار تا 500 هزار تومان است و برای سرویس‌های کامل از 350 هزار تا یک میلیون تومان‌.

به خاطر داشته باشید اگر شما به دنبال طرح‌های معمول و عرف بازار هستید، باتوجه به این‌که بیشتر این شیرآلات به صورت شرکتی با قیمتی واحد فروخته می‌شوند می‌توانید از فروشگاه‌های محل خود بهترین گزینه را متناسب با شرایط منزل انتخاب کنید، اما اگر به دنبال تنوع بیشتر هستید سر زدن به سایتی جامع وگروهی متخصص، خالی از لطف نیست.

 

3510

کاربردها:

تمام کارخانجات تولیدکننده شیرآلات بهداشتی براساس تعداد حداقلی که می بایست در یک واحد مسکونی استفاده شود مجموعه چهارتیکه ای از شیرآلات شامل: شیر سینک ظرفشویی، روشویی ثابت، دوش و آفتابه تهیه کرده اند که پیشنهاد می شود برای یک واحد مسکونی از یک مدل و یک مجموعه استفاده شود ولی در صورتی که خریدار تمایل داشته باشد می تواند از مدل های مختلف در مجموعه ی خود استفاده کند و در صورت بیشتر بودن کاربری ها مثل آشپزخانه ی دوم یا توالت فرنگی … می توانید به تعداد درخواستی اضافه یا کم کنید.

در بازار مصرف، مهم ترین تکه از این مجموعه که می تواند در تصمیم گیری خریدار تاثیر بگذارد شیرسینک ظرفشویی است، لذا در انتخابتان برای مجموعه اولویتتان شیر سینک ظرفشویی باشد.

در صورتی که تمایل دارید می توانید در نشر مطالب بیشتر در این حوزه به ما کمک کنید. از اینکه تا به امروز با ما همراه بودید متشکریم …

 

به انتشار درآمده در تحریریه نقش مارکت

پیشنهاد نقش مارکت جهت آگاهی های بیشتر

برندهای مختلف شیرآلات

انواع شیرآلات بهداشتی

Boy Washing Hands --- Image by © Roy Botterell/Corbis

شیرآلات ساختمانی

images-4

 

نظر (2)

    ارسال یک پاسخ

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    53 + = 57