انواع شیرآلات بهداشتی

۲ comments

باتوجه به مهم بودن دو خصلت ظاهر و عملکرد در شیرآلات، آنها را می توان از دو نظر دسته بندی تقسیم کرد که براساس عملکرد به سه دسته فلکه ای، اهرمی، چشمی  و بر اساس ظاهر به دو مدل ایستاده و دیواری تقسیم می شوند.

هرکدام از این شیرآلات خصوصیات خودش را دارد و براساس همین خصوصیات در فضاهای مختلفی استفاده می گردند. در این مقاله سعی برآن شده است که هرکدام از این دسته شیرآلات را معرفی و نکات مثبت و منفی هرکدام را توضیح دهیم.

دسته بندی براساس عملکرد:

– شیرآلات فلکه ای:

با شنیدن  شیرآلات بهداشتی، شیرهای مخلوط و فلکه های معروف و نوستالژیک قرمز و آبی رنگ دوران کودکی را به خاطر می آوریم، اما مدت هاست این مدل شیرآلات از رده خارج شده اند و بیشتر مدل های شیر 7-s-newبه اهرمی تغییر پیدا کرده اند. این شیرها شامل دو فلکه سمت راست و چپ هستند که با کم و زیادکردن این فلکه ها می توان میزان خروجی آب و دمای آب را تنظیم کرد. در این شیرها آب گرم در سمت چپ و آب سرد در سمت راست قرار می گیرد.

 

– شیرآلات اهرمی:

این مدل شیر، که بعد از پشت سرگذاشتن شیرهای فلکه ای یا مخلوط به خاطر سهولت استفاده و در دسترس بودن کارتریج برای خودش بازاری انحصاری درست کرده، در اصل از یک شیر مرکزی تشکیل شده است که با پائین و بالا کردن این شیر مرکزی فشار آب و با چپ و راست کردن آن دمای آب تنظیم می شود.

www.AsanDownload.com

– شیرآلات چشمی:

این شیر که به تازگی به بازار تولید انبوه وارد شده و آخرین مدل تولید انبوه شده ی شیرآلات می باشد از یک چشم یا سنسور تشکیل شده که با توجه به عملکرد این سنسور باز یا بسته می شود. از محاسن این شیر صرفه جویی در مصرف آب و از معایب آن می توان قیمت بالای آن و عدم تنظیم دما و شدت جریان آن نام برد.

 

دسته بندی به لحاظ ظاهری:

شیرآلات به لحاظ ظاهری به دو دسته تقسیم می شوند که بسته به عملکرد آنها متفاوت است:

abab-s

ایستاده:

از یک پایه تشکیل شده که شیر بر روی آن قرار می گیرد و معمولا روی روشویی یا سینک نصب می شود. بیشتر استفاده و کاربرد این مدل شیر در سینک آشپزخانه است، زیرا در این مدل فاصله ی شیر تا سینک کم تر از مدل دیواری است و کاربر بهتر می تواند از آن استفاده کند.

 

 

دیواری:%d8%b4%db%8c%d8%b1-%d8%af%d9%88%d8%b4-%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%af%d9%84-%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%86

پایه این مدل شیر بصورت افقی است و همانطور که از اسمش مشخص است روی دیوار نصب و شیر روی آن سوار می شود.

بیشتر کاربرد این شیر در آفتابه و دوش است.

اگر این مقاله برای شما مفید بوده است با نظراتتان ما را یاری رسانید.

به انتشار درآمده در تحریریه نقش مارکت

پیشنهاد نقش مارکت جهت آگاهی های بیشتر

شیرآلات ساختمانی
images-4

1111چه نکاتی برای انتخاب یک شیر می تواند مهم باشد؟

برندهای مختلف شیرآلات

 

نظر (2)

    ارسال یک پاسخ

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    8 + 2 =