چه مواردی برای خرید یک هود می تواند مهم باشد؟

۱۱ comments

برای اینکه یک هود مناسب برای فضای خود خرید کنیم، آیتم های زیادی وجود دارد که بیشتر مصرف کنندگان از آنها بی اطلاع هستند، تحریریه نقش مارکت سعی بر آن داشته تا مهم ترین موارد را در اینجا بیان کند.

 

-قدرت مکش موتور:

مهم‌ترین معیار در انتخاب هود، قدرت مکش آن است. البته نصب درست هود بر میزان مکش آن تأثیرگذار است. برای این کار باید نوع خروجی هود منزل مشخص شود؛ یعنی قطر دریچه، قطر لوله به‌کاررفته در دیوار و کلاهک به‌کاررفته در آن مشخص ‌شده باشد. اگر خروجی، مطابق با ظرفیت هود خریداری‌شده نباشد، نمی‌تواند نتیجه مطلوب را ایجاد کند و علاوه برمکش کمتر، صدای بیشتری نیز ایجاد می‌کند.

– فیلترهای قابل تعویض

–  مخزن روغن و گرد و غبار

– قابل شستشو بودن فیلترها

فیلتر هودهای جدید (هود فلت، هود مورب، هود مخفی، هود جزیره) از جنس آلومینیوم و قابل شستشو با دست و ماشین ظرفشویی(برنامه 2 ساعته ) است اما فیلتر هودهای قدیمی زیر کابینتی از جنس پشم شیشه بوده که قابل شستشو نیست و باید تعویض شود.

images-2

– صدای موتور

برای سنجش میزان صدای هود آشپزخانه دور اول، دور دوم و نهایتا دور سوم می تواند معیاری برای میزان صدای هود باشد، دور چهارم و دور پنجم که دورهای آخر و مکش با شدت بالاست نمی تواند معیار مناسبی برای سنجش صدای هود باشد زیرا صدای زیادی تولید می شود. میزان صدا در محدوده 53  تا 63 دسی بل محدوده مناسبی برای صدای هود است.

_ نکته مهم دیگر در مورد صدای هود و میزان تطابق خروجی هود با خروجی آشپزخانه است. اندازه خروجی متداول هودهای آشپزخانه 10 و یا 15سانتی متر مربع در حالیکه خروجی منازل10و یا 12سانتی متر مربع است. حال اگر هودی با خروجی 15 را در آشپزخانه با خروجی 10 نصب کنیم این اختلاف زیاد در اندازه خروجی باعث ایجاد صدای اضافی در هود می شود. این نکته را باید بدانیم که هودهایی با مکش بسیار بالا خروجی 15 دارند اما در ایران خروجی آشپزخانه ها غالبا 10 و 12 است لذا هود هایی با مکش بسیار بالا مناسب ایران نیست زیرا علاوه بر تولید صدای اضافی عمر هود نیز کم می شود.

 

 

_ موتور هودهای جدید از نوع توربینی یا حلزونی است این موتورها علاوه بر اینکه قویترند صدای کمتری نیز تولید می کنند.

14

– میزان مصرف برق

میزان روشنایی

– راحتی در شستشو و تمیز کردن

– زیبایی در طراحی

– امکانات جانبی هود

_ بعضی از مدل های هود سنسور حساس به بو و دود دارد به طوریکه هود آشپزخانه به طور خودکار با وجود بو ودود روشن شده و عمل تهویه را انجام می دهد. البته گاهی ممکن است این سنسورها حساس شده و بی مورد روشن شود.

به انتشار درآمده در تحریریه نقش مارکت

پیشنهاد نقش مارکت جهت آگاهی های بیشتر

 

• برند های مختلف هود نقش مارکت

mh-bi905 • چگونه هود خود را نصب و نگهداری کنیم تا بیشتر عمر کند ..

baner_hood• چرا هود؟ چگونه انتخاب کنم؟

نظر (11)

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 26 = 34